FUSO eCanter kilometrowym milionerem

FUSO eCanter kilometrowym milionerem

 FUSO eCanter jest już kilometrowym milionerem – 25-krotnie okrążył Ziemię z napędem bezemisyjnym.

eCanter FUSO - kolejny pojazd z milionem kilometrów za sobą

Po dwóch latach eksploatacji przez klientów flota pojazdów eCanter FUSO osiągnęła milion przejechanych bezemisyjnie kilometrów. Klienci w Nowym Jorku, Tokio, Berlinie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu i Lizbonie użytkują obecnie na co dzień już około 150 tych pojazdów. Sukcesywnie będą dołączać kolejne.

Milion kilometrów przebiegu odpowiada 25-krotnemu okrążeniu kuli ziemskiej wzdłuż równika. Ta łączna liczba kilometrów imponuje tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że FUSO eCanter w typowej eksploatacji u klienta przejeżdża jedynie około 30-80 km dziennie. Oznacza to, że 100-kilometrowy zasięg pojazdu o masie 7,49 tony bezpiecznie zaspokaja potrzeby klientów w miejskim transporcie dystrybucyjnym.

Elektryczna ciężarówka, która obiegła cały świat

Pierwszy w pełni elektryczny samochód ciężarowy produkowany w krótkiej serii zmierza do produkcji wielkoseryjnej.

Ta lekka ciężarówka jest pierwszym na świecie samochodem ciężarowym z napędem wyłącznie elektrycznym, produkowanym w krótkiej serii. FUSO od Mercedes-Benz świętował swoją światową premierę we wrześniu 2017 roku i od tego czasu trafił do wielu klientów na całym świecie.

Obecnie inżynierowie Daimler wraz z klientami zbierają dane i opinie na temat codziennego użytkowania pojazdu, profili tras i charakterystyki ładowania. Zostaną one następnie wykorzystane w bieżącym rozwoju następnej generacji FUSO eCantera. Pojazdy eCanter Fuso są produkowane w Kawasaki (Japonia) i Tramagal (Portugalia).

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie