Jeep® Grand Cherokee jest jeszcze doskonalszy!

Jeep® Grand Cherokee jest jeszcze doskonalszy!

Jeep® Grand Cherokee, najczęściej nagradzany SUV w historii, jest jeszcze doskonalszy w wersji na rok modelowy 2016. Wraz z wprowadzeniem nowego rocznika modelowego, flagowy Jeep otrzymuje technologię Stop-Start w celu obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2. Warto dodać, że to nie jedyna dobra wiadomość dla przyszłych właścicielek oraz właścicieli tego nietuzinkowego auta.

Niższe zużycie paliwa

Technologia Stop-Start obniża zużycie paliwa poprzez wyłączenia silnika, gdy pojazd ma się całkowicie zatrzymać. Dodatkowe funkcje (np. radio, wskaźniki, ogrzewanie czy klimatyzacja, itp.) nie przestają działać, dzięki czemu operacja jest niezauważalna dla kierowcy. Silnik uruchamia się automatycznie, gdy kierowca zwalnia hamulec, umożliwiając płynne przyspieszenie. System Stop-Start załącza się automatycznie i nie wymaga żadnych działań ze strony kierowcy. Przełącznik systemu wyłączania znajduje się na desce rozdzielczej, jeśli kierowca chciałby wyłączyć funkcję.

Obniżone zużycie paliwa wynika również z elektrycznego wspomagania kierownicy, w które wyposażone są modele 2016 zasilane 3,0-litrowym silnikiem diesla Multijet oraz silnikami benzynowymi o pojemności 3.6 i 5.7 litra, jak również ze zmniejszonych oporów toczenia i zmniejszonej masy dzięki zastosowaniu komponentów z aluminium.

Jeep Grand Cherokee 2016

Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów

Wszystkie silniki Jeepa Grand Cherokee współpracują z automatyczną,  ośmiostopniową skrzynią biegów. Nowością w MY2016 jest możliwość wyboru przez kierowcę pozycji łopatek do zmiany biegów "on" lub "off" na ekranie dotykowym radia. Łopatki do zmiany biegów na kierownicy zapewniają lepszą kontrolę zarówno podczas jazdy drogowej, jak i terenowej i zawierają funkcję Electronic Range Select podczas korzystania z Selec-Speed Control w ekstremalnych sytuacjach terenowych. Nowe wyposażenie nadwozia i wnętrza w Grand Cherokee MY2016 obejmuje także nową dźwignię zmiany biegów oraz trójwarstwowy lakier Ivory dostępny dla wersji Overland, Summit i SRT.

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee, czyli 3 x 4x4

Legendarne możliwości Jeepa Grand Cherokee zapewniają trzy systemy napędu 4x4 - Quadra-Trac II, Quadra-Drive II i ekskluzywny dla wersji SRT Quadra-Trac, pneumatyczny system zawieszenia Quadra-Lift oraz systemy zarządzania trakcją Selec-Terrain i Selec-Track. Ponadto Grand Cherokee może być również holowany, jeśli wyposażony jest w systemy Quadra-Trac II i Quadra-Drive II.

Jeep Grand Cherokee MY2016 oferuje najbardziej zaawansowane systemy z zakresu bezpieczeństwa i ochrony, w tym Forward Collision Warning (system ostrzegający przed najechaniem na przeszkodę) z systemem Crash Mitigation (ograniczający skutki kolizji) i Selec-Speed Control, a także szereg innowacyjnie zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika technologii zapewniających bezpieczeństwo kierowcy i przyjemną jazdę dla pasażerów takich, jak wielokrotnie nagradzany system Uconnect  z 8,4-calowym ekranem dotykowym, radiem DAB i zintegrowanymi elementami sterującymi systemem klimatyzacji i infotainment,  który zawiera teraz nowe funkcje, takie jak zupełnie nowy pasek menu Drag and Drop (przeciągnij i upuść), funkcja Do Not Disturb i instrukcję obsługi pojazdu, którą może przeglądać na 8,4-calowym ekranie dotykowym.
Wszystkie Jeepy Grand Cherokee MY2016 wyposażone w pakiety Off-road posiadają znaczek „Trail Rated". Aby zdobyć pożądany znaczek „Trail Rated®" samochód Jeep musi spełnić pięć bardzo „wyśrubowanych" parametrów, klasyfikowanych w pięciu kategoriach, najważniejszych dla nabywcy: trakcja, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia i głębokość brodzenia.

Samochody Jeep Grand Cherokee MY2016 są dostępne w naszych salonach od kwietnia tego roku. Flagowy model Jeepa będzie dostępny w wersjach wyposażenia Laredo, Limited, Overland i Summit, jak również w najmocniejszej wersji SRT.

--

Jeep Grand Cherokee w Sobiesław Zasada Automotive:
sprawdź modele dostępne od ręki >>

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie