OG Banner Mobile OG Banner

Jeep Wrangler rozszerza swoją gamę o hybrydowego WILLYSA

Jeep Wrangler rozszerza swoją gamę o hybrydowego WILLYSA

Inspirowany dziedzictwem marki, kultowy Willys dołącza do gamych Jeepów z napędem hybrydowym.

14 września na na targach motoryzacyjnych Detroit Auto Show 2022, światło dzienne ujrzał model Jeep Wrangler Willys 4xe 2023.  W ten sposób, debitujący, inspirowany dziedzictwem marki-Wrangler Willys 4xe zasilił gamę hybrydowych Wranglerów.

Elementy nadwozia i wnętrza Willysa 4xe

Do standardowego wyposażenia Jeepa Wrangler Willys 4xe należą reflektory i światła przeciwmgielne LED, 9-głośnikowy system audio premium Alpine, maty podłogowe na każdą pogodę, tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, osłony progów, czarny grill i 17-calowe, malowane na czarno felgi z oponami terenowymi. Dodatkowo także specjalna naklejka „Willys" na pokrywie silnika oraz charakterystyczna dla hybrydowych modeli 4xe , naklejka „Electric"4-Wheel Drive” na klapie bagażnika.

Najnowszy Wrangler Willys 4xe opcjonalnie może posiadać pakiet „Sun and Screen”, w skład którego wchodzi ekskluzywny w swojej klasie dach Sky One-Touch oraz system nawigacji Uconnect 4C NAV z 8,4-calowym ekranem dotykowym.

Parametry zaawansowanego układu napędowego

Układ napędowy Jeepa Wranglera Willysa 4xe łączy dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów o napięciu 400 woltów z oszczędnym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litrów oraz ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite.

Do kluczowych elementów układu napędowego Wranglera Willysa 4xe, wyróżniającego się mocą 375 KM (280 kW) i momentem obrotowym 470 lb.-ft.
(637 Nm) i 49 MPGe należą:

  • Dwulitrowy silnik benzynowy R-4 z turbodoładowaniem
  • Silnik elektryczny z funkcją generatora montowany przy silniku
  • Silnik elektryczny z funkcją generatora montowany przy skrzyni biegów zintegrowany z ośmiostopniową przekładnią automatyczną
  • 400-woltowy, 17-kWh, 96-ogniwowy pakiet akumulatorów litowo-jonowych z technologią NMC (Nikiel, Mangan, Kobalt)

Dwulitrowy silnik R-4 z turbodoładowaniem to zaawansowany technologicznie silnik z bezpośrednim wtryskiem, który wykorzystuje turbosprężarkę typu Twin Scroll o niskiej bezwładności, aby zapewnić wyjątkową szybkość reakcji, osiągi i oszczędność paliwa.

Legendarne możliwości terenowe

Legendarne możliwości terenowe to nieodłączny element Jeepa Wranglera. Dzięki płynnemu połączeniu energii elektrycznej z układem napędowym 4x4, Wrangler Willys typu plug-in wykazuje jeszcze wyższy poziom osiągów w terenie.

Miłośnicy marki przekonają się, że natychmiastowa dostępność momentu obrotowego silnika elektrycznego Wrangler Willysa 4xe zapewnia bardziej precyzyjną i kontrolowaną jazdę podczas wspinania się i pełzania.

Nowy Jeep Wrangler Willys Phev wyposażony jest w system napędu full-time 4x4 Selec-Trac z dwubiegową skrzynią rozdzielczą z przełożeniem redukcyjnym 2,72:14WD oraz przednie i tylne osie Dana 44 heavy-duty. Intuicyjny system pozwala kierowcy na ustawienie go i zapomnienie o nim w każdym otoczeniu. Dostępny w standardzie tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok zapewnia lepszą przyczepność i lepsze możliwości poruszania się w trudnych warunkach, jak jazda po piasku, żwirze, śniegu lub lodzie.

Wrangler Willys z napędem plug-in hybrid, wyposażony jest w system kontroli prędkości Selec-Speed Control z funkcją asystenta zjazdu Hill-ascent oraz asystenta podjazdu Hill-descent Control. Dzięki temu kierowca może kontrolować prędkość samochodu podczas jazdy w górę i w dół za pomocą dźwigni zmiany biegów – prędkość zależy od wybranego biegu.

Tak jak każdy model Wranglera, wersja Wrangler Willysa 4xe posiada emblemat Trail Rated, który potwierdza legendarne możliwości 4x4 wsparte takimi elementami wyposażenia i osiągami, jak:

  • Płyty osłonowe podwozia oraz niebieskie haki holownicze z przodu i z tyłu
  • 17-calowe malowane na czarno obręcze kół i agresywne opony terenowe LT255/75R17C
  • Głębokość brodzenia 30 cali (76 cm).
  • Fabryczne podniesione zawieszenia Willysa 4xe zapewnia 10,1 cala prześwitu

W trybie Elektrycznym EV Wrangler Willys 4xe porusza się lekko i cicho, oszczędzając paliwo i pozwalając pasażerom skupić się wyłącznie na widokach i dźwiękach natury.

Jeep Wrangler Willys 4xe jest produkowany w zakładzie Stellantis Toledo Assembly Complex w Toledo, w stanie Ohio. Będzie dostępny na amerykańskim rynku pod koniec 2022 roku.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie