OG Banner Mobile OG Banner

Klasa X rozpoczyna służbę w Fundacji GOPR

Klasa X rozpoczyna służbę w Fundacji GOPR

Pierwszy pick-up Mercedes-Benz, Klasa X, zasilił Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). To kolejny  "pomocnik" z trójramienną gwiazdą w szeregach GOPR .​

Bezpieczeństwo, bez względu, czy w górach czy na drodze - to podstawa. Z tą myślą Fundacja GOPR i Mercedes-Benz rozwijają współpracę już kolejny rok.

Głównym celem Fundacji jest prowadzenie działań prewencyjnych, opartych na budowaniu świadomości społecznej, jak również rozwoju edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

Mercedes-Benz Vans zawiązał współpracę z Fundacją GOPR na początku 2017 r. Wtedy to przekazał do użytkowania pierwsze auto - osobowego Vito Tourer w wersji 4x4. Zapewnia on sprawny i bezpieczny transport grupy ratowników oraz wymaganego sprzętu edukacyjnego, docierając nie tylko do miast, ale również do wymagających użycia napędu 4x4 oddalonych od cywilizacji miejsc, w których prowadzone są górskie imprezy plenerowe.

Rok po rozpoczęciu współpracy do Fundacji GOPR trafiło kolejne auto, tym razem jest to najnowszy model, Klasa X, obecny na rynku zaledwie od kilku miesięcy. Klasa X jest pierwszym seryjnie produkowanym pick-up'em z gwiazdą na masce. Wyróżnia się m.in. największą na rynku ilością systemów bezpieczeństwa aktywnego.

Klasa X nadaje się do swojej nowej roli idealnie. Jest samochodem osobowo-użytkowym z wygodną przestrzenią ładunkową, na której można przewozić np. sprzęt ratowniczy. Do tego ma wyświenite walory jezdne w trudnym terenie, co może się okazać przydatne np. w górach, poza drogami utwardzonymi.

Klasa X, która jeździ w Fundacji GOPR, jest modelem oznaczonym symbolem 250d 4MATIC, wyposażonym w silnik wysokoprężny o pojemności 2,3 l i mocy 190 KM.

>>Sprawdź modele Klasy X dostępne w Sobiesław Zasada Automotive

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie