Mercedes Sprinter zwiększa masę całkowitą do 5,5 t!

Mercedes Sprinter zwiększa masę całkowitą do 5,5 t!

Mercedes-Benz Sprinter o dopuszczalnej masie całkowitej 5,5 t to nowy wariant jednego z najpopularniejszych, dostawczych Mercedesów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów, które z roku na rok są coraz większe. Sprinter zatem też.

Mercedes Sprinter od 3 do 5,5 t

Nowy wariant rozwija szeroką gamę modelową Sprintera, która teraz obejmuje różnorodne odmiany o dopuszczalnej masie całkowitej od 3 do 5,5 t. Nowy Sprinter wagi ciężkiej jest adresowany również do producentów specjalistycznych zabudów. Jak dotąd przy produkcji pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita po zabudowie przekraczała 5 ton (np. ambulansów, pojazdów straży pożarnej i innych aut specjalistycznych) wymagane były dodatkowe dokumenty – zezwolenia wystawiane przez Mercedes-Benz zwiększające DMC do 5,5 tony. Dzięki wprowadzeniu fabrycznego, 5,5-tonowego wariantu takie procedury stały się już zbędne.

Dwa nowe silniki

Poza wariantem o dopuszczalnej masie całkowitej 5,5 t Mercedes-Benz latem 2016 roku wprowadzi dwie nowe wersje silnikowe Sprintera. Równocześnie podstawowe jednostki napędowe stały się odczuwalnie bardziej dynamiczne. Bazową rolę pełni teraz 4-cylindrowy silnik OM 651 o pojemności 2,15 l i mocy 84 kW (114 KM) i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego - co w porównaniu z poprzednikiem oznacza około 20-proc. wzrost zarówno mocy, jak i momentu obrotowego. Mocniejszy wariant również przewyższa swojego poprzednika - moc 105 kW (143 KM) i maksymalny moment obrotowy 330 Nm to wartości o około 10% wyższe niż dotąd.

Moc najmocniejszej odmiany 4-cylindrowej pozostaje niezmieniona i wynosi 120 kW (163 KM), podobnie jak parametry unikalnej w klasie 3-litrowej jednostki V6 CDI, rozwijającej moc 140 kW (190 KM) oraz 440 Nm maksymalnego momentu. Wszystkie wersje silnikowe są zgodne z normą emisji spalin Euro 6/VI, która dla aut dostawczych w średniej klasie wagowej będzie obowiązywać od września br.

Poza wyższą mocą nowe jednostki oferują znacznie wyższy moment obrotowy, co przekłada się na większą siłę uciągu - istotną przy holowaniu przyczep. Szczególnie docenią to handlowcy, firmy budowlane i zajmujące się architekturą krajobrazu oraz przedstawiciele branży ogrodniczej.

Mercedes Sprinter w pracy

Debiut w odpowiednim momencie

Premiera Mercedes Sprinter w wersji 5,5 t zbiegła się w czasie z uhonorowaniem Sobiesław Zasada Automotive nagrodą Dealera Roku 2016 Samochodów Dostawczych Mercedes-Benz. Mamy nadzieję, że te dwie ważne informacje przekonają Państwa do wizyty w naszych salonach i wypróbowania Sprintera, bo po prostu warto to zrobić osobiście. Zapraszamy!

Sprawdź ofertę Dealera Roku 2016 samochodów dostawczych Mercedes-Benz: zobacz więcej >>

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie