OG Banner Mobile OG Banner

Gwiazdy Sobiesław Zasada Automotive: Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC Coupé

Gwiazdy Sobiesław Zasada Automotive: Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC Coupé

Pierwsze informacje o premierze modelu GLE Coupe wywołały spore zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. Byliśmy więc ciekawi jak prezentuje się w rzeczywistości. GLE Coupe okazał się być prawdziwym, luksusowym SUV-em. Pojawienie się w naszych skromnych progach Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe zmieniło jednak dosłownie wszystko. To auto rządzi. Pod każdym względem.

 

gle 63 amg

GLE 63 AMG - 3 powody dla których warto go kupić 

Powodów do zakupu GLE 63 AMG można znaleźć mnóstwo. Dla miłośników motoryzacji w klasycznym ujęciu, najważniejsze są jednak 3 z nich:

  1. V8 5,5 L biturbo;
  2. 585 Km;
  3. 760 Nm.

Połączenie ich w całość spowodowało, że GLE 63S przyspieszenie kojarzy się najbardziej z katapultą. Trudno powiedzieć coś innego w sytuacji, gdy auto ważące 2,35 tony rozpędza się do 100 km/h zaledwie w 4,2 sekundy!

Komfort i osiągi

Żeby okiełznać tę moc najnowszy, luksusowy SUV Mercedes-Benz został wyposażony w stały napęd na wszystkie koła 4MATIC, który rozdziela moment obrotowy między osiami w stosunku 40:60. Zapewnia to lepszą zwinność i przyjemność z jazdy w szybkich zakrętach. Sportowe zawieszenie AMG RIDE CONTROL z pakietem AIRMATIC (zawiera: zawieszenie pneumatyczne, specjalne amortyzatory, automatyczną kontrolę prześwitu oraz aktywne tłumienie ADS Plus) współpracuje z aktywną stabilizacją przechyłów ACTIVE CURVE SYSTEM. System ten korzysta z aktywnych stabilizatorów przedniej i tylnej osi w celu minimalizacji przechyłów karoserii podczas pokonywania łuków. Efekt? Większa stabilność i bezpieczeństwo, zwłaszcza przy wyższych prędkościach.

Technologia dla bezpieczeństwa

O bezpieczeństwo podróży AMG GLE 63 S Coupe dbają zaawansowane układy takie jak ADAPTIVE BRAKE, ATTENTION ASSIST, COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS i PRE-SAFE®. Ich wykorzystanie pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze takich jak np. nagłe pojawienie się przeszkody. Bezpieczeństwo jazdy dla Mercedes-Benz i Mercedes-AMG od zawsze ma priorytetowe znaczenie.

gle 63 amg s

Multimedialny luksus

Wnętrze Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe kusi jakością wykończenia oraz precyzją wykonania detali. Rozmiary samochodu powodują, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mają w najnowszym SUV-ie Mercedesa wyjątkowo dużo miejsca dla siebie. Zalety multimedialne AMG GLE 63 S Coupe docenią zarówno miłośnicy krystalicznie czystego dźwięku jak również najnowszych technologii.

Kogo zainteresuje GLE 63 AMG S?

Luksusowe SUV-y to specyficzny segment aut: są duże, bogato wyposażone, przypominają samochody terenowe, lecz tak naprawdę nimi nie są. Potrzebują sporo miejsca, żeby zaparkować w mieście. Koszty ich utrzymania nie należą do najtańszych. To wszystko rekompensuje jednak niespotykana wygoda i radość podróżowania, którą oferuje najbogatsze wersje SUV-ów. W przypadku Mercedes GLE 63S sprawa jest jeszcze nieco inna. W końcu możliwość codziennego rozpędzania ponad 2 ton w nieco ponad 4 sekundy daje tyle frajdy, że nad czym się tu zastanawiać? Wystarczy udać się do najbliższego salonu Sobiesław Zasada Automotive i nabyć tam auto swoich marzeń.

Polecamy sprawdzić także nasz wpis, w którym opisujemy nowy Mercedes GLE

gle 63s

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie