Mercedes me Charge – łatwiejsze i bardziej przejrzyste ładowanie samochodów dzięki uproszczonym stawkom

Mercedes me Charge – łatwiejsze i bardziej przejrzyste ładowanie samochodów dzięki uproszczonym stawkom

Mercedes-Benz od czerwca 2022 dla około 300 000 punktów ładowania w sieci Mercedes me Charge w Europie wprowadza trzy nowe taryfy dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Dzięki temu klienci zyskają gwarancję stałych, przejrzystych cen, obowiązujących niezależnie od stawek jednego z 850 operatorów ładowania w Europie.

Nowe taryfy, to opcje przygotowane dla każdej grupy klientów.

Mercedes me Charge S – dla osób, które z publicznych ładowarek korzystają okazjonalnie. Korzystanie ze wszystkich punktów ładowania sieci Mercedes me Charge odbywa się bez uiszczania miesięcznego abonamentu a koszty ładowania zależne są warunków danego operatora. To opcja odpowiednia dla osób, które samochód ładują głównie za pomocą własnej ładowarki, w domu lub w pracy.

 • Abonament: brak
 • Ładowanie AC i DC: w zależności od stawki operatora
 • IONITY: 3,50PLN /kWh

Mercedes me Charge M – do regularnego ładowania. Przy miesięcznym abonamencie 4,90euro klient otrzymuje stałą stawkę za kilowatogodzinę, niezależnie od operatora. To odpowiednia propozycja dla osób, które od czasu do czasu ładują samochód w trasie i preferują stałe, przewidywalne koszty ładowania.

W przypadku nabywców nowych samochodów hybrydowych plug-in Mercedes-Benz opłata abonamentowa w tym planie taryfowym przez pierwszy rok zostaje zniesiona

 • Abonament: 40PLN/miesiąc
 • Ładowanie AC: 1,32 PLN/kWh, plus 0,50 PLN za minutę po przekroczeniu 3 godz. ładowania
 • Ładowanie DC: 2,07 PLN/kWh, plus 0,50 PLN za minutę po przekroczeniu 45 min. ładowania
 • IONITY: 2,07pln/kWh

Mercedes me Charge L – do częstego ładowania. Taryfa ta zadowoli klientów, często podróżujących na długich dystansach i często ładują pojazd w trasie. Miesięczny abonament pozwala na jeszcze tańsze ładowanie w sieci Mercedes me Charge, po stałych cenach, również na stacjach szybkiego ładowania z mocą do 350kW. W przypadku nabywców  nowych całkowicie elektrycznych modeli Mercede-EQ abonament za ten plan taryfowy przez pierwszy rok zostaje zniesiony, a w przypadku EQS-a przez rok do aktywacji usługi wliczone są koszty ładowania na stacjach IONITY.

 • Abonament: 96 PLN/miesiąc
 • Ładowanie AC: 1,15 PLN/kWh, plus 0,50 PLN za minutę po przekroczeniu 3 godz. ładowania
 • Ładowanie DC: 1,80 PLN/kWh, plus 0,50 PLN za minutę po przekroczeniu 45 min. ładowania
 • IONITY: 1,40 PLN/kWh

korzystne warunki ładowania samochodów elektrycznych

Mercedes me Charge – wygodne ładowanie

Około 300 000 punktów ładowania w całej Europie zlokalizowanych m.in. w centrach miast np. centrach handlowych, hotelach, stacjach paliw. Dzięki aplikacji Mercedes me użytkownicy z wyprzedzeniem otrzymują informację o ich dokładnej lokalizacji i dostępności. W modelach w pełni elektrycznych informacje te są również dostępne za pośrednictwem systemu operacyjnego. Inteligentna nawigacja systemu MBUX pozwala natomiast w efektywny sposób zaplanować trasę podróży w oparciu m.in. o dostępność stacji ładowania.
Uwierzytelnianie na stacji odbywa się na kilka sposobów: za pomocą wyświetlacza w systemie multimedialnym MBUX, aplikacji Mercedes me, karty Mercedes me Charge lub bezpośrednio przez Plug & Charge (ostatni sposób na razie dostępny dla modeli EQS i EQE). Cała reszta jest automatycznie obsługiwana przez Mercedes me Charge. Klienci mogą czerpać korzyści z podpisanej umowy na ładowanie – koszty za każdy proces uzupełniania energii, nawet ten za granicą, są wtedy naliczane automatycznie. Wszystkie procesy są automatycznie rozliczane co miesiąc. Klienci w Europie zawsze płacą standardową cenę krajową, w zależności od odpowiedniej mocy ładowania. Cena ta może różnić się zależnie od warunków umowy w danym kraju. Odbiorca z zagranicy uiszcza opłaty na warunkach identycznych jak odbiorca krajowy.

ładowanie samochodów elektrycznych i hybrydowych

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie