OG Banner Mobile OG Banner

Nowy Mercedes GLC już dostępny!

Nowy Mercedes GLC już dostępny!

Nowy Mercedes-Benz GLC - już dostępny! To ucieleśnienie nowoczesnego, sportowego luksusu. Najbardziej dynamiczny w uznanej rodzinie SUV-ów Mercedes-Benz. Wyjątkowe proporcje, precyzyjna bryła nadwozia oraz wysokiej jakości wnętrze. Nowy GLC to również imponujące osiągi i efektywność.

nowy mercedes glc suv

Skonfiguruj swojego Nowego Mercedesa GLC.

Nowy GLC ma zapewnić połączenie przyjemności z jazdy, nowoczesnego designu, funkcjonalności zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i i terenie, dzięki funkcjom takim jak m.in. standardowy napęd 4MATIC, tryb jazdy terenowej czy ekran off-roadowy. To model dostosowany do potrzeb zarówno poszukiwaczy przygód, jak i rodzin.

nowy model mercedesa - GLC

Design GLC, który się wyróżnia

Mercedes-Benz GLC to typowy przykład członka rodziny SUV-ów Mercedes-Benz. Jego odświeżona wersja od strony wizualnej wyróżnia się przede wszystkim przeprojektowanym przodem z reflektorami, które bezpośrednio łączą się z osłoną chłodnicy, akcentując optyczną szerokość pojazdu.

nowy mercedes glc linia avantgard

Standardowo Nowy Mercedes GLC wyposażony jest w linię zewnętrzną AVANGARDE z pakietem chromowanych dodatków.

„Nowy GLC kontynuuje naszą koncepcję designu – filozofię zmysłową wyrazistość – i podobnie jak wszystkie SUV-y Mercedesa emanuje połączenie inteligencji i emocji” – Gorden Wagener, dyrektor Mercedes-Benz AG ds. designu.

Design nowego modelu GLC tworzy równowagę pomiędzy elegancją a zdolnościami terenowymi. Po raz pierwszy od linii AMG dostępne są (opcjonalnie) nakładki nadkoli w kolorze nadwozia, które podkreślają sportowy charakter linii AMG. Na życzenie oferowane są także stopnie ułatwiające siadanie oraz również od linii AMG pakiet Night.

Gama obręczy kół obejmuje felgi o średnicy od 18 do 20 cali.

nowy glc tył

Nowością są również dwuczęściowe lampy o trójwymiarowym wypełnieniu, akcentujące optyczną szerokość tylnego pasa.

Wnętrze Nowego Mercedesa GLC

Rozsiądź się i delektuj nowoczesnym, sportowym luksusem. Przejrzysta struktura deski rozdzielczej z zakrzywioną konsolą środkową. Zarówno 12,3-calowy (31,2cm) ekran LCD o wysokiej rozdzielczości przed oczami kierowcy, jak i centralny wyświetlacz o przekątnej 11,9cala (30,2cm) są lekko pochylone w kierunku kierowcy.

nowy glc wnętrze

Nowy Mercedes GLC wyposażony jest najnowszą generację systemu multimedialnego MBUX co czyni jego wnętrze jeszcze bardziej cyfrowym i inteligentnym – zarówno osprzęt, jak i oprogramowanie, reprezentują znaczący krok naprzód. Wysokiej jakości grafiki na ekranie zestawu wskaźników oraz centralnym wyświetlaczu ułatwiają sterowanie funkcjami pojazdu.

nowy mercedes glc fotele

Fotele o awangardowym designie wykorzystują warstwy i profilowanie powierzchni, nadając im wizualną lekkość.

Przestrzeń i praktyczne detale

Kluczowe wymiary Nowego Mercedesa GLC

  • Długość nadwozia: 4716mm (+60mm względem poprzednika)
  • Wysokość: 1640mm (-4mm względem poprzednika)
  • Rozstaw przednich kół: 1627mm (+6mm względem poprzednika)
  • Rozstaw tylnych kół: 1640mm (+23mm względem poprzednika)
  • Pojemność bagaznika: 600L (+50L względem poprzednika)

nowy glc bagażnik

Komfort Mercedesa na najwyższym poziomie

Nowy Mercedes GLC zapewnia wiele rozwiązań dbających o dodatkowy komfort podróżowania. M.in. wielofunkcyjną kontrolę komfortu ENERGIZING z opcjonalnym pakietem ENERGIZING Plus w którego skład wchodzi także pakiet AIR-BALANCE. Pakiet ten oferuje subtelne doznania zapachowe w kabinie GLC – zgodnie z osobistymi upodobaniami podróżujących.

nowy glc panoramiczny dach

Opcjonalnie model może zostać wyposażony w dach panoramiczny, z cieńszą niż w poprzedniku poprzeczką. Zapewnia to większą powierzchnię przeszkloną i niemal nieograniczoną perspektywę nieba. W razie potrzeby panoramiczny dach można zasłonić roletą.

Dostępne opcje silnikowe w modelu GLC

Nowy GLC dostępny będzie wyłącznie jako hybryda: plug-in lub tzw. miękka hybryda z instalacją 48V i zintegrowanym rozrusznikoalternatorem. Gama silnikowa obejmuje 4-cylindrowe jednostki z obecnej rodziny silników FAME Mercedes-Benz (Family of Modular Engines, z ang. rodzina silników modułowych). Czytery z silników to będą jednostkami z miękką hybrydą, stanowiącą wsparcie w zakresie niskich obrotów. Trzy kolejne warianty natomiast, to pełne hybrydy typu plug-in (IV generacji), z silnikiem elektrycznym o mocy 100kW (136KM), dysponujące ponad 100-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym. Taki zasięg pozwala na pokonywanie codziennych tras wyłącznie „na prądzie” .

nowy glc hybryda

Rozwiązania w zakresie zawieszenia

Kluczowym elementem zawieszenia Nowego GLC jest m.in. nowe czterowahaczowe przednie zawieszenie oraz wielowahaczowa oś z tyłu. Opcjonalnie dostępny jest pakiet Engineering, który obejmuje zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC i skrętną tylną oś.

Dzięki skrętnej tylnej osi (do 4,5 stopnia) nowa generacja Mercedesa GLC staje się szczególnie poręczna i stabilna. Średnica zawracania może zostać zmniejszona o 90cm, do 10,9m.

Pozostałe wyróżniki Nowego Mercedesa GLC

  • Unowocześnione systemy asystujące
  • Zaawansowane systemy parkowania
  • Standardowe reflektory LED High Performance Opcjonalne reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji (na życzenie)
  • Jeszcze lepsze przygotowanie do pokonywania tras off-roadowych m.in. w trybie terenowym GLC z zestawem kamer 360 stopni oferuje wirtualny widok pod przodem aut: centralny wyświetlacz pokazuje m.in. pozycję przednich kół.

nowy glc off-road

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie