Jeep Compass najwyżej oceniony w teście bezpieczeństwa Euro NCAP

Jeep Compass najwyżej oceniony w teście bezpieczeństwa Euro NCAP

Nowy Jeep Compass zdobywa pięć prestiżowych gwiazdek Euro NCAP, dzięki pozytywnym rezultatom we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony dorosłych, dzieci, pieszych oraz za systemy bezpieczeństwa pojazdu. 

Nowy Jeep Compass zasłużył na najwyższą ocenę

Pięć gwiazdek w rygorstycznym teście bezpieczeństwa EuroNCAP osiągnięto dzięki dwom zasadniczym elementom nowego Jeepa Compassa:

  • efektywności klatki bezpieczeństwa - wykonanej w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali - która gwarantuje doskonałą sztywność skrętną i większą ochronę pasażerów
  • zastosowanie ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które stają się nowym punktem odniesienia dla konkurencji.

Montowane w standardzie w nowym Jeepie Compassie kluczowe systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierające kierowcę obejmują System ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd dla całego zakresu prędkości FCW+ (Forward Collision Warning-Plus) i Asystenta pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus), które łącząc technologię radaru i kamery, umożliwiają rozpoznanie potencjalnych przeszkód i zapobiegnięcie zderzeniu, ostrzegając kierowcę sygnałami dźwiękowymi, wizualnymi i w określonych okolicznościach, systemy te wspierają kierowcę, korzystając również z elektronicznego wspomagania kierownicy (EPS).

Przemyślane rozwiązania ujęte systemowo

Ponadto, dostępne są również inne systemy bezpieczeństwa, specjalnie zaprojektowane, aby wspierać kierowcę podczas długich przejazdów autostradami. Jest to między innymi Aktywny Tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu i - w niektórych przypadkach - jest w stanie całkowicie zatrzymać Jeepa Compassa bez żadnej interwencji ze strony kierowcy; System Monitorowania Martwego Pola  (dostępny w pakiecie Parking), który pomaga kierowcy podczas zmiany pasa ruchu i ostrzega o występowaniu pojazdów w martwym polu, dzięki podświetlanym ikonom w lusterkach bocznych oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę. Wyposażenie związane z bezpieczeństwem nowego Compassa obejmuje ponadto systemy pomagające podczas manewrów parkowania, w tym, między innymi, Detektor Obiektów Przecinających Drogę Cofania, który informuje kierowcę o wykrytych obiektach przecinających drogę podczas wyjazdu z parking, dzięki podświetlanym ikonom na lusterku bocznym oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę.

Systemy te stanowią dopełnienie pięciogwiazdkowego wyposażenia nowego Jeepa Compassa, w którym zamontowanych jest sześć poduszek powietrznych (czołowe kierowcy i pasażera, boczne kurtynowe dla obu rzędów siedzeń oraz boczne w przednich fotelach) oraz ESC (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy) z ERM (system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu).

Nowy Jeep Compass w Sobiesław Zasada Automotive

Nowy Jeep Compass można nabyć w salonach Jeep Sobiesław Zasada w:

Decydując się na zakup nowego Compass'a można skorzystać z atrakcyjnych form finansowania:

  • leasingu 1% dla przedsiębiorców
  • kredytu 36 rat miesięcznych 3 x 0% dla klientów indywidualnych.

Szczegółowe informacje na temat dostępności aut oraz form finansowania znajdą Państwo u naszych doradców:

Konrad Mroczek
konrad.mroczek@zasadaauto.pl tel. + 48 692 400 816 
Sobiesław Zasada Automotive o. Kraków

Andrzej Liwowski
andrzej.liwowski@zasadaauto.pl tel. + 48 665 601 230 
Sobiesław Zasada Automotive Starowa Góra k. Łodzi

Sprawdź najnowsze modele Jeep Compass w salonach Sobiesław Zasada Automotive: https://www.zasadaauto.pl/samochody-osobowe/jeep/nowy-compass/ 

 

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie