OG Banner Mobile OG Banner

Nowy Mercedes-Benz eCitan - wszechstronny, elektryczny Van od Mercedesa wjeżdża na polski rynek

Nowy Mercedes-Benz eCitan - wszechstronny, elektryczny Van od Mercedesa wjeżdża na polski rynek
 • Mercedes-Benz wprowadził na polski rynek nowego, elektrycznego vana - model eCitan.
 • Ten kompaktowy, a jednocześnie przestronny, mały van doskonale sprawdzi się w miejskich przestrzeniach i dostosuje do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców.
 • Najnowszy model elektryczny łączy niezawodność i zwinność Citana z dbałością o bezemisyjny transport.

Nasze oferty Mercedes-Benz eCitan

Po udanym debiucie spalinowego Citana, kompaktowego, lecz jednocześnie przestronnego małego vana, przyszedł czas na wersję elektryczną. Mercedes-Benz przedstawia model eCitan, który dostępny w wersji Furgon, stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby małych i średnich przedsiębiorców, poszukujących kompaktowego dostawczego pojazdu o niewielkich rozmiarach.

 • Zasięg modelu eCitan sięga do 284 km (zgodnie z normą WLTP).
 • Czas ładowania na stacjach szybkiego ładowania wynosi około 38 minut.
 • Pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi do 3,7 m³, a ładowność do 664 kg.
 • Moc silnika wynosi 90 kW (122 KM).
 • Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) wynosi 75 kW, a moc ładowania prądem zmiennym (AC) do 22 kW.

Mercedes-Benz eCitan elektryczny van

Nowy Mercedes-Benz eCitan – szybkie ładowanie to sprawna praca i transport

To kluczowe, aby możliwe było szybkie naładowanie baterii pojazdu, co przekłada się na efektywność i niezawodność w transporcie. Warto zaznaczyć, że infrastruktura stacji ładowania dla samochodów elektrycznych w Polsce rozwija się szybko, szczególnie w większych miastach. Dlatego właśnie kierowcy nie powinni napotkać problemów z ładowaniem swoich pojazdów. Elektryczny van eCitan jest także wyposażony w system inteligentnego zarządzania ładowaniem, który pozwala m.in. obliczać optymalne przerwy na ładowanie oraz znaleźć dostępne stacje ładowania – podkreśla Grzegorz Sawicki, Kierownik Działu Sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Polsce.

Dzięki swoim kompaktowym wymiarom i przestronnej przestrzeni ładunkowej, zarówno załadunek, jak i rozładunek stają się niezwykle proste. Praktyczne elementy dodatkowo zwiększają wszechstronność modelu eCitan, w tym:

 • Boczne drzwi przesuwne, które charakteryzują się szerokim zakresem otwarcia i niskim progiem.
 • Opcja instalacji drugich drzwi przesuwnych i dodatkowej klapy bagażnika.
 • Możliwość montażu systemu oświetlenia LED, gwarantującego doskonałe oświetlenie całej przestrzeni ładunkowej.
 • Różnorodne konfiguracje przegród, które pozwalają na przewożenie długich przedmiotów i dostosowanie przestrzeni ładunkowej do różnych potrzeb.
 • Możliwość holowania przyczepy, dzięki dostępnemu hakowi holowniczemu.

 

Mercedes-Benz eCitan Tourer

eCitan jest zawsze online – może mieć Android Auto, Apple CarPlay, śledzenie GPS, Live Traffic Information i nie tylko!

Funkcje ułatwiające codzienne użytkowanie eCitana w firmie to: śledzenie pojazdu GPS, lokalizowanie zaparkowanego auta w promieniu 1,5 km oraz geofencing z powiadomieniami. Model eCitan wyposażony jest w system multimedialny MBUX z nawigacją, Live Traffic Information, aplikacją Mercedes me i me Connect oraz sterowanie głosowe kompatybilne z różnymi systemami operacyjnymi smartfonów.

Pojazd elektryczny van eCitan zapewnia także komfort i bezpieczeństwo. Wnętrze, dedykowane potrzebom przedsiębiorców, wykonane jest z wysokiej jakości materiałów marki Mercedes-Benz. Dodatkowo, elektryczny Citan oferuje trzy tryby rekuperacji, dwa programy jazdy, wstępną klimatyzację, ogrzewanie, ogrzewaną przednią szybę, podgrzewaną obręcz kierownicy i bezkluczykowy dostęp Keyless-Go. Przy zakupie eCitana otrzymujesz gwarancję na akumulator oraz pakiet 4 bezpłatnych przeglądów.

Korzyści wynikające z wprowadzenia do floty elektrycznego dostawczaka

Przedsiębiorcy w miastach wybierają elektryczne pojazdy ze względu na oszczędności i ekologiczność. Elektryki to ciche i bezemisyjne rozwiązanie, redukujące hałas i dbające o środowisko. Ich prostsza budowa skraca koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych pojazdów spalinowych.

Właściciele pojazdów elektrycznych cieszą się przywilejami miejskimi, takimi jak buspasy i darmowe parkowanie, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Elektryczne vany są szczególnie atrakcyjne dla gastronomii, logistyki oraz innych branż w zatłoczonych miastach. Program "Mój Elektryk" oferuje dofinansowanie na zakup pojazdów elektrycznych do 70 000 zł, ułatwiając firmom przejście na elektromobilność.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie