Nowy Mercedes-Benz GLE! SUV, który zaskakuje.

Nowy Mercedes-Benz GLE! SUV, który zaskakuje.

Połączenie wzorowej funkcjonalności oraz niespotykanego bogactwa innowacji.

Wszechstronność, dynamika oraz wydajność to cechy, którymi zdecydowanie charakteryzuje się nowy Mercedes GLE.

Nowy Mercedes Gle - co go wyróżnia?

Innowacyjne systemy dostępne w nowym Mercedesie GLE, nie tylko wpływają na możliwości jezdne pojazdu ale również, a może przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów.

nowy mercedes gle

Zastosowanie pierwszego na świecie aktywnego zawieszenia E-ACTIVE BODY CONTROL (dostępne w wyposażeniu dodatkowym), którego działanie opiera się na bazie 48-woltowej instalacji elektrycznej, zapewnia komfort, precyzję oraz dynamikę prowadzenia zarówno na asfalcie jak i w wymagającym terenie. Wśród czterech programów jazdy DYNAMIC SELECT znajduje się również tryb odzyskiwania energii oraz takie funkcje jak kamera ROAD SURFACE SCAN oraz funkcja CURVE, czyli możliwość trzystopniowego pochylenia nadwozia w zakrętach.

nowy gle mercedes

Wnętrze, które pozwala na więcej

Funkcjonalność, którą gwarantuje nowy Mercedes GLE to m.in. opcjonalny trzeci rząd siedzeń, dzięki któremu zmieści się w nim do siedmiu osób.

mercedes gle wnetrze

O krok przed kierowcą

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy, to opcja dodatkowa, która sprawia, że nowy GLE „myśli” za kierowcę. Jest to kolejny krok w kierunku autonomicznej jazdy. Pakiet ten zapewnia wsparcie dostosowane do sytuacji na drodze – regulację prędkości, korektę toru jazdy, zmianę pasa oraz reagowanie w obliczu zagrożenia kolizją.

Na komfort oraz bezpieczeństwo mają wpływ takie systemy jak DISTRONIC czyli aktywne regulowanie odległości, układ rozpoznawania prędkości Active Speed Limit Assist, który reguluje prędkość auta, w zależności od sytuacji na drodze. Nowy Mercedes Benz GLE w razie konieczności jest w stanie samoczynnie wyhamować samochód na swoim pasie lub na pasie awaryjnym, dzięki zastosowaniu systemu Active Emergency Stop Assist. Intuicyjny w działaniu aktywny asystent zmiany ruchu to funkcja za którą odpowiada Active Lane Change Assist.

gle nowy

Bezpieczeństwo, na najwyższym poziomie

Zwiększony poziom aktywnego bezpieczeństwa w nowym Mercedesie GLE zapewnia również asystent martwego pola Active Blind Spot Assist. Przy użyciu sygnału optycznego, a po uruchomieniu kierunkowskazu – także akustycznego, system ten ostrzega kierowcę jeśli w trakcie wykonywania manewru zaistnieje ryzyko kolizji bocznej z innym pojazdem, w tym z rowerami. Wszystko to w zakresie prędkości od ok. 10 do 200 km/h. Jeśli prędkość przekracza 30 km/h Active Blind Spot Assist w celu uniknięcia kolizji może uruchomić dodatkowo hamulce po jednej ze stron samochodu.

Ochronę predykcyjną zapewnia system PRE-SAFE®PLUS z rozpoznawaniem znaków Traffic Sign Assist.

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus, oferuje natomiast asystenta Stop-and-Go zapewniającego wsparcie podczas jazdy w korkach oraz dodatkową ochronę w obliczu kolizji bocznych dzięki systemowi PRE-SAFE® Impulse Side.

Mercedes-Benz Emergency Call czyli telefon alarmowy, który w przypadku wypadku, wykorzystując moduł komunikacji z własną kartą SIM nawiąże połączenie ze służbami ratunkowymi. W razie potrzeby możliwe jest również samodzielne zainicjowanie połączenia.

nowy gle mercedes

Komfort na PLUS

Poza opcjonalnym trzecim rzędem siedzeń, jeszcze większą wszechstronność oraz komfort w nowym GLE zapewnia opcja elektrycznie regulowanego drugiego rzędu siedzeń, dzięki któremu zwiększyć można powierzchnię załadunku, ale również pozwala to na osobne ustawienie foteli.

Na szczególną uwagę w nowym Mercedesie GLE zasługuje pakiet ENERGIZING PLUS zawierający m.in. wielokonturowe przednie fotele z wentylacją oraz podgrzewaniem, podgrzewanie podłokietników oraz pakiet AIR-BALANCE odpowiedzialny za takie funkcje jak rozpylanie zapachów, jonizowanie oraz oczyszczanie powietrza. Wśród szczęściu programów ENERGIZING znalazł się również „trener” ENERGIZING COACH, czyli inteligentny dobór programu dostosowanego do sytuacji na drodze oraz kondycji kierowcy. 

Zadaj pytanie nowemu Mercedesowi GLE

MBUX czyli wciąż udoskonalany system inforozrywki Mercedes-Benz User Experience i jego flagowa technologia „Hej, Mercedes” to standard w nowym GLE. Możliwość bezdotykowego sterowania funkcjami samochodu wraz z możliwością ich personalizacji to opcja, która przypadnie do gustu nie tylko fanom nowych technologii. W skład standardowego wyposażenia wchodzą również panoramiczny kokpit, aplikacja konfiguracji pojazdu, która pozwala na ustawianie wybranych funkcji samochodu za pomocą smartfona, integrację samochodu ze smartfonem przy użyciu interfejsu Apple® CarPlay® lub Android Auto®. Po zarejestrowaniu się na portalu Mercedes me (usługa bezpłatna przez 3 lata), możliwe jest monitorowanie pojazdu w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Dodatkowo użytkownik otrzyma również natychmiastową informację, jeśli wykryty zostanie niepożądany ruch samochodu.

mercedes gle wnetrze

Wybór należy do Ciebie!

Wśród dostępnych wersji silnikowych Mercedesa GLE, każdy znajdzie, tą która najbardziej sprosta jego wymaganiom. Wysokoprężna GLE 300d 4MATIC (245KM) oraz GLE 350d 4MATIC (272KM). Wersje benzynowe to zelektryfikowana jednostka GLE 450 4MATIC (367 + 22KM) oraz GLE 400 d 4MARIC (340KM).

 

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie