OG Banner Mobile OG Banner

Sobiesław Zasada Automotive i AILIS wspólnie walczą z rakiem piersi

Sobiesław Zasada Automotive i AILIS wspólnie walczą z rakiem piersi

4 lutego, w Światowym Dniu Walki z Rakiem, Sobiesław Zasada Automotive i startup AILIS ogłosili, że w 2024 roku będą kontynuować współpracę, której celem jest rozwój innowacyjnej technologii wczesnego wykrywania raka piersi oraz zachęcanie kobiet do badań profilaktycznych.

O AILIS

AILIS to innowacyjna technologia oparta na sztucznej inteligencji, której zadaniem jest umożliwienie wykrywania raka piersi na bardzo wczesnym etapie, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów, a także szacowanie ryzyka zachorowania w przyszłości. Obecnie w Krakowie trwają badania w ramach pierwszego etapu oceny klinicznej systemu. W 2024 roku planowane jest rozpoczęcie prac nad mobilną wersją urządzenia, które swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał będzie Sobiesław Zasada Automotive.

Mobilna wersja AILIS oparta na know-how Grupy Zasada w dziedzinie motoryzacji

- Współpraca z Sobiesław Zasada Automotive jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ umożliwi nam dalszy rozwój naszej technologii. W 2024 roku chcielibyśmy rozpocząć pracę nad mobilną wersją AILIS, korzystając z know-how Grupy Zasada na polu motoryzacji. Wierzymy, że nasza współpraca przyczyni się do poprawy życia wielu kobiet, które dzięki wczesnemu wykryciu nowotworu będą miały szansę na zdrowe i długie życie - mówi Michał Matuszewski, CEO AILIS.

Barbara Bednarczyk - Szef Marketingu Sobiesław Zasada Automotive i Michał Matuszewski - CEO AILIS

Sprawdź jak współpracowaliśmy z AILIS w 2023 roku: W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet

Dzięki zaangażowaniu Sobiesław Zasada Automotive startup AILIS może liczyć na wsparcie zarówno w dalszym rozwoju innowacyjnej technologii, jak również w organizacji badań profilaktycznych skierowanych do klientów, pracowników i ich rodzin. To istotne, ponieważ badania profilaktyczne są kluczowe dla zapobiegania rozwojowi raka piersi. Działania te mają na celu zwrócenie uwagi na gwałtowny wzrost zachorowań na raka piersi w Polsce i na świecie, ale także na rolę technologii opartej o AI, która może w przyszłości umożliwić kobietom wczesne wykrycie nowotworu, a co za tym idzie zwiększyć ich szansę na szybki powrót do zdrowia.

Sobiesław Zasada Automotive – firma społecznie odpowiedzialna

- Jako firma społecznie odpowiedzialna, dążymy do wsparcia nowych technologii, które mają na celu ratowanie zdrowia i życia. Dlatego też z przyjemnością kontynuujemy naszą współpracę z AILIS. Nasza firma to nie tylko największa sieć dealerska Mercedes-Benz w Polsce, ale też jeden z największych pracodawców kobiet w branży motoryzacyjnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej innowacyjnej technologii będzie można rozpoznawać i eliminować zagrożenia związane z rakiem piersi na wczesnym etapie. Wspólnie możemy sprawić, że kobiety nie będą już musiały martwić się o swoje zdrowie i przyszłość – mówi Barbara Bednarczyk, szef marketingu Sobiesław Zasada Automotive.

W ubiegłym roku AILIS i Sobiesław Zasada Automotive aktywnie wspierali akcję profilaktycznego badania piersi wśród klientów, pracowników firmy i ich rodzin w ramach projektu „She’s Mercedes”.

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie