OG Banner Mobile OG Banner

Systemy bezpieczeństwa w Twoim Mercedesie. Wsparcie podczas wakacyjnych podróży.

Systemy bezpieczeństwa w Twoim Mercedesie. Wsparcie podczas wakacyjnych podróży.

#BezpieczniewTrasiezMercedesBenz

Systemy bezpieczeństwa Mercedes-Benz

Dlaczego systemy bezpieczeństwa w modelach Mercedes-Benz sa dla Ciebie wsparciem?

Podczas wakacyjnych podróży, Mercedes-Benz oferuje szereg zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, które skupiają się na wsparciu kierowcy i zapewnieniu bezpiecznej jazdy dla wszystkich pasażerów.

Ty podróżujesz - Twój Mercedes dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów. 

Jednym z kluczowych systemów jest asystent utrzymania pasa ruchu. Ten system bezpieczeństwa w Mercedesie monitoruje pozycję pojazdu na drodze i ostrzega kierowcę w przypadku niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Działa to poprzez wykrywanie linii drogowych i wibracje w kierownicy, aby skierować uwagę kierowcy na utrzymanie właściwej trasy. W ten sposób pomaga uniknąć niebezpiecznych sytuacji spowodowanych zmęczeniem, rozproszeniem uwagi lub nieuwagą.

Kolejnym istotnym systemem jest aktywny asystent hamowania. Ta funkcja bezpieczeństwa działa jako druga para oczu, skanując drogę przed samochodem i reagując w razie wykrycia przeszkody lub zagrożenia zbyt blisko pojazdu. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy, system może samodzielnie zahamować, pomagając uniknąć kolizji lub zmniejszyć jej siłę.

Asystent zmęczenia, również jest niezwykle przydatny podczas długich wakacyjnych podróży. System bezpieczeństwa monitoruje zachowanie kierowcy, analizując m.in. ruchy kierownicy i styl jazdy. W przypadku wykrycia objawów zmęczenia, system może ostrzegać kierowcę o konieczności zrobienia przerwy na odpoczynek, pomagając w zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom związanych z utratą koncentracji.

Dodatkowo, Mercedes-Benz oferuje systemy rozpoznawania znaków drogowych, które informują kierowcę o aktualnych ograniczeniach prędkości, umożliwiając bardziej świadomą jazdę. Istotnym elementem jest także system monitorowania martwego pola, który ostrzega przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, umożliwiając bezpieczne zmiany pasa ruchu. To tylko kilka z wielu asystentów, które sa dostępne w modelach Mercedes-Benz. Chcesz dowiedzieć się, jakie jeszcze oferuje Twój Mercedes? Skontaktuj się z naszym Produkt Expertem.

Pakiet mobilnościowy jako dodatek do systemów bezpieczeństwa Mercedesa

W przypadku awarii lub nieprzewidzianych sytuacji losowych, Mercedes-Benz dostarcza wsparcie dzięki pakietowi mobilnościowemu Mercedes-Benz Mobilo. Ten pakiet zapewnia pomoc drogową i techniczną w przypadku awarii na drodze. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy profesjonalnego zespołu, który pomoże naprawić usterkę lub przetransportować pojazd do najbliższego autoryzowanego serwisu.

Jedź bezpiecznie w trasę! Mercedes-Benz zapewnia wsparcie kierowcy podczas wakacyjnych podróży dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa. Asystent utrzymania pasa ruchu, aktywny asystent hamowania, asystent zmęczenia oraz systemy rozpoznawania znaków drogowych i monitorowania martwego pola to tylko niektóre z wielu innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. A w razie nieprzewidzianych sytuacji, pakiet mobilnościowy Mercedes-Benz Mobilo jest gotów zapewnić niezbędne wsparcie w trudnych chwilach.

Szerokiej Drogi!

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie