OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes-AMG SL Roadster

Zobacz aktualne oferty SL

Mercedes-AMG SL Roadster – nowa odsłona legendy

mercedes sl roadster

Mercedes-AMG SL Roadster to nawiązanie do historycznych, sportowych modeli Mercedes SL. Wyposażony w mocny układ napędowy z czterocylidrowym silnikiem w modelu SL 43 (wspomagany instalacją elektryczną 48V) oraz silnikiem V8 w modelach SL 55 4MATIC+ i SL 63 4MATIC+.

mercedes sl nadwozie

SL reprezentuje najwyższą klasę aerodynamiki i wydajności, rozwiązań układu jezdnego, sportowego charakteru oraz komfortu.

W modelu tym, nie mogło zabraknąć elementów tak charakterystycznych dla rodziny AMG jak osłona chłodnicy lub światła DIGITAL LIGHT.

Opcjonalnie układ jezdny Mercedesa SL może zostać wyposażony w pakiet AMG DYNAMIC PLUS z zawieszeniem AMG RIDE CONTROL. Dodatkowo dostępna jest również dla tego modelu skrętna tylna oś AMG.

Nadwozie

Mercedes-AMG SL Roadster został wyposażony m.in. w automatycznie wysuwane klamki znane już z takich modeli jak Klasa S W223, EQS, EQE.
Składany, miękki dach standardowo dostępny w kolorze czarny, opcjonalnie może zostać zamówiony w kolorze szarym lub czerwonym.

mercedes sl dach

Wnętrze

Wnętrze SL Roadster to połączenie świata analogowego z najnowocześniejszymi rozwiązaniami cyfrowymi takimi jak m.in. najnowszej generacji system multimedialny MBUX z regulowanym wyświetlaczem centralnym.

mercedes sl wnetrze

O wrażenia dźwiękowe zadba system nagłaśniający Burmester High-End 3D-Surround (opcja).

Kierownica AMG Performance dostępna jest w trzech wariantach wykończenia:

  • karbon + mikrofibra DINAMICA (dopłata)
  • skóra nappa (standard)
  • skóra nappa + mikrofibra DINAMICA (dopłata)

Dzięki wielu możliwościom konfiguracji, Mercedes-AMG SL Roadster może nabrać zdecydowanie indywidualnego charakteru. Od sportowego i dynamicznego po luksusowo elegancki.

Dostępnych jest dwanaście kolorów lakieru (pięć lakierów MANUFAKTUR), trzy kolory dachu, liczne nowe wzory felg, różne pakiety stylizacyjne nadwozia oraz dwie opcje tapicerki MANUFAKTUR.

mercedes sl foteleDostępne wersje silnikowe:

 

Aktualności