OG Banner Mobile OG Banner

Bestsellerowe GLE – teraz jeszcze lepsze!

Bestsellerowe GLE – teraz jeszcze lepsze!

Zobacz nowe wydanie Mercedesa GLE SUV oraz GLE Coupé 2023! 

Jeden z najwszechstronniejszych modeli Mercedes-Benz - GLE SUV oraz jego usportowiona odmiana, GLE Coupé, mogą zarówno służyć jako samochód rodzinny, jak i towarzysz dalekich podróży.

nowy mercedes gle 2023

Dzięki uciągowi do 3,5 tony GLE SUV i GLE Coupé mogą posłużyć do holowania przyczep do przewozu koni lub przyczepy kempingowej.

Napęd 4MATIC w standardzie

W Europie Mercedes GLE SUV oraz GLE Coupé w standardowym wyposażeniu posiada napęd na obie osie 4MATIC co pozwala bezpiecznie pokonywać drogi o słabej przyczepności, a w terenie umożliwia pokonanie zboczy o nachyleniu do 45 stopni.

Nowy Mercedes GLE 2023 

Sprawdź nowości w wydaniu Mercedesa GLE po liftingu w 2023!

Całkowicie zelektryfikowana gama silników 

Gama silnikowa GLE SUV i GLE Coupé została całkowicie zelektryfikowana w nowym wydaniu (2023) mercedesa GLE i obejmuje miękkie hybrydy z 48-woltową instalacją elektryczną oraz alternatorem zintegrowanym z rozrusznikiem (ISG), a także hybrydy plug-in czwartej generacji. Większość wariantów dysponuje wyższą mocą. Największy przyrost – o 41 KM – dotyczy GLE 400 e 4MATIC.

mercedes gle 2023

Bezpieczeństwo

 • Pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy oferuje udoskonalone funkcje takie jak np.
 • Aktywny asystent odległości DISTRONIC
 • Asystent rozpoznawania znaków drogowych
 • Aktywny asystent kierownicy
 • Pakiet parkowania z zestawem kamer 360
 • Aktywny asystent parkowania (który działa również w trybie holowania)
 • Asystent manewrowania z przyczepą, będący wyposażeniem opcjonalnym, działający obecnie w oparciu zestaw kamer 360 stopni

Wirtualna maska

Nowością w Mercedesie GLE 2023 jest również funkcja „wirtualnej maski”. W trybie off-roadowym, ekran centralny prezentuje wirtualny widok spod przedniej części samochodu, co znacząco ułatwia poruszanie się w wymagającym terenie. Rozwiązanie to znane jest już z Nowego Mercedesa GLC SUV.

Podróż z przyczepą, jeszcze nigdy nie była tak prosta

W nowym Mercedesie GLE planowanie trasy podróży z przyczepą uwzględnia między innymi szerokości i wysokości przejazdów oraz ograniczenia wagowe. Parametry przyczepy definiuje się w menu systemu MBUX, które pojawia się automatycznie, gdy tylko zostanie ona podłączona do instalacji elektrycznej pojazdu. Klienci mają do wyboru opcję bagażnika rowerowego i dwa rozmiary przyczep, mogą też ustawić własny limit szybkości. Co więcej, Asystent rozpoznawania znaków drogowych wyświetla jedynie prędkości dopuszczalne dla zestawu samochód/przyczepa. A gdy aktywne są adaptacyjny tempomat DISTRONIC i Aktywny asystent limitu prędkości, GLE rozpędzi się tylko do odpowiedniego ograniczenia.

 

 

Odświeżony design

Dzięki wprowadzeniu drobiazgowych zmian w designie GLE SUV oraz GLE Coupé, nowe modele Mercedesa GLE wyglądają teraz jeszcze nowocześniej. Nowy przedni zderzak o wyrazistych kształtach, osłona chłodnicy z dwiema chromowanymi listwami, a także chromowana oprawa zewnętrznych wlotów powietrza.

Odświeżone również zostało wzornictwo świateł do jazdy dziennej. Standardowe reflektoty LED High Performance to sygnatura świateł obejmująca dwa punkty świetlne natomiast przy opcjonalnych MULTIBEAM LED są to cztery punkty. Zmieniło się również wypełnienie tylnych lamp. W GLE SUV znajdziemy dwie poziome bloki, natomiast w GLE Coupé - dwa pasy. 

Dla nowych Mercedesów GLE poszerza się również paleta lakierów nadwozia oraz wzorów obręczy kół z lekkich stopóów o średnicy 19 i 20 cala.

Wnętrze inspirowane Klasą S oraz Mercedes-Maybach GLS

Jedną z najistotniejszych nowości na pokładzie GLE i GLE Coupé jest najnowszej generacji kierownica z polami dotykowymi na poziomych ramionach.

mercedes gle po liftingu

Wzrok w odnowionym wnętrzu w szczególności przyciąga chromowane wykończenie środkowych i bocznych wlotów powietrza, które wcześniej miały czarne krawędzie, a teraz wzbogaciły się o galwanizowaną oprawę z prawdziwego metalu – tak jak w przypadku Mercedesa-Maybacha GLS. Zróżnicowana oferta elementów wykończenia sięga od eleganckich okładzin aż po te progresywne. Lakier fortepianowy MANUFAKTUR z ozdobnymi liniami, dotychczas znany ze wspomnianego wcześniej modelu Mercedesów GLS, można będzie w 2023 zamówić także dla modeli GLE SUV i GLE Coupé.

Niech otoczy Cię muzyka

Usługa Muzyki Online kompleksowo integruje wielu dostawców strumieniowego przesyłania muzyki z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX, a nagłośnienie przestrzenne firmy Burmester® oferuje teraz indywidualną konfigurację brzmienia i technologię Dolby Atmos, która zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe. System liczy 13 głośników z 13 osobnymi kanałami wzmacniacza o łącznej mocy 590 watów.

Nowa generacja systemu MBUX z udoskonalonym asystentem głosowym "Hej Mercedes"

Nowe wydania GLE i GLE Coupé otrzymały aktualną, drugą generację systemu multimedialnego MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Tym samym ich wnętrza stają się jeszcze bardziej cyfrowe i inteligentne – zarówno osprzęt, jak i oprogramowanie MBUX-a poczyniły ogromne postępy w zakresie wydajności. Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto są teraz dostępne bezprzewodowo. Dzięki aktywacji usług online w aplikacji Mercedes me asystent głosowy „Hej Mercedes” staje się jeszcze bardziej utalentowany i zdolny do nauki zwyczajów użytkownika.

 

Dostępne wersje silnikowe w nowych modelach Mercedesa GLE

Miękkie hybrydy

Hybrydy Plug-in

 • GLE 400e 4MATIC
 • GLE 350de 4MATIC

Mercedes-AMG

 • GLE53 4MATIC+ (SUV / Coupe)
 • GLE63s 4MATIC+ (SUV / Coupe)

Odświeżone wydanie Mercedesa GLE SUV oraz GLE Coupe dostępne będzie w salonach
w połowie roku 2023.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie