OG Banner Mobile OG Banner

Jeep Avenger-poznaj pierwszy w pełni elektryczny model Jeepa

Jeep Avenger-poznaj pierwszy w pełni elektryczny model Jeepa

Pierwszy w pełni elektryczny SUV Jeepa- Jeep Avenger, pojawi się w Europie na początku 2023 roku.

Rozwój elektryfikacji marki Jeep trwa w najlepsze. W takich krajach jak Niemcy i Francja, marka Jeep oferuje już wyłącznie zelektryfikowane SUV-y. Do końca 2022 roku, w planach marki Jeep jest wprowadzenie elektrycznej gamy SUVów na niemal wszystkich rynkach europejskich.

Jeep Avenger w pełnii elektryczny SUV

Plany elektryfikacji Jeepa

Marka Jeep zaprezentowała już plan dynamicznego rozwoju modeli 4xe. Opiera się on na tworzeniu gamy wydajanych, w pełni elektrycznych samochodów zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego.

Do 2025 roku Jeep wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. W wyniku tej ofensywy produktów, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.

Specyfikacja Jeepa Avenger

Pierwszym modelem, który realizuje plan elektryfikacji marki Jeep jest całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger. Jest to kompaktowy SUV, który został pokazany na początku tego roku podczas prezentacji długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward.

Docelowy zasięg elektryczny Jeepa Avengera będzie wynosił 400 kilometrów. Nowy SUV marki Jeep ma posiadać imponujący jak na swój segment prześwit, kąt rampowy i najazdu. Jednocześnie będzie odznaczał się nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie wnętrzem, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

Jeep Avenger w gamie samochodów elektrycznych

Całkowicie nowy Jeep Avenger, zostanie wprowadzony na rynek europejski, ale także na inne rynki, takie jak np. Japonia i Korea Południowa. produkowany w Polsce, w zakładzie w Tychach.

Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na Europę zapewnia: „Ten nowoczesny, fajny i wzbudzający emocje SUV spodoba się rosnącej grupie klientów, którzy szukają wydajnej, kompaktowej, nowoczesnej i całkowicie elektrycznej alternatywy dla aktualnej oferty”.

Premiera modelu Jeepa Avengera

Całkowicie nowy Jeep Avenger, zostanie wprowadzony na rynek europejski, ale także na inne rynki, takie jak np. Japonia i Korea Południowa. Jego produkcja w Polsce będzie miała miejsce w zakładzie w Tychach.

Nowy elektryczny model Jeep Avenger

Model Jeep Avenger zadebiutuje podczas tegorocznej konferencji prasowej na Salonie Samochodowym w Paryżu 17 października. Tego samego dnia zostaną uruchomione rezerwacje dla klientów. Całkowicie nowy elektryczny model Jeepa pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2023 roku.

Poznaj także specyfikację: Zupełnie nowego modelu Jeep Grand Cherokee

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie