Andrzej Bargiel i Mercedes Klasy V na Sardynii

Andrzej Bargiel i Mercedes Klasy V na Sardynii

W lipcu 2015 r. Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek na Ziemi zjechał na nartach ze szczytu Broad Peak (8051 m n.p.m.). Ta śmiała wyprawa jest jednym z elementów projektu Hic Sunt Leones, zakładającego zjazdy z najwyższych szczytów Ziemi. W ramach przygotowań do kolejnych wypraw Andrzej Bargiel wybrał się Klasą V na Sardynię. Tam zaś przesiadł się na… rower. Co w tym czasie działo się z Mercedesem Klasy V?

Andrzej Bargiel i Mercedes-Benz to dobrzy znajomi

Andrzej Bargiel współpracuje z nami od 2015 r. jako ambasador marki Mercedes-Benz w Sobiesław Zasada Automotive. W tym czasie miał już okazję testować SUV-y Mercedesa: GLK i jego następcę, czyli GLC. W czasie sesji do kalendarza Sobiesław Zasada Automotive 2016, jako jeden z pierwszych Polaków, Andrzej Bargiel mógł usiąść za kierownicą Mercedes-Benz G 500 4x42. Poza tym miał również okazję wypróbować możliwości Mercedes-AMG A 45 4 MATIC. Można więc śmiało powiedzieć, że najlepszy polski skialpinista znawcą aut z trójramienną gwiazdą w logo niewątpliwie jest.

W długą podróż tylko Klasą V

Kwietniowa wyprawa na Sardynię wymagała wykorzystania samochodu, który umożliwi przewóz rowerów oraz reszty niezbędnego sprzętu. Jednocześnie musiało być to auto, które zagwarantuje bezpieczną i komfortową podróż kierowcy oraz pasażerom. Tym bardziej, że długość trasy w obie strony liczyła ponad 3500 km. Wybór odpowiedniego samochodu na wyprawę na Sardynię był więc oczywisty – Mercedes Klasy V.

Komfortowa podróż, efektywny trening

Klasa V doskonale poradziła sobie z postawionymi przed nią zadaniami. Andrzej Bargiel spokojnie dotarł na Sardynię, a tam podczas treningu mógł liczyć na pewną i sprawdzoną asystę jadącego tuż za nim Mercedesa. Pozwoliło to przede wszystkim na wykonanie całego planu treningowego, przewidzianego na czas pobytu na Sardynii. To ważne z punktu widzenia nadchodzących wypraw Andrzeja Bargiela. Nasz ambasador Mercedes-Benz zamierza m. in. zdobyć szczyt Cho Oyu (8201 m n.p.m.) w Himalajach oraz zjechać z niego oczywiście na nartach. Naturalnie trzymamy kciuki za sukces tej wyprawy, choć do dziś jesteśmy zdumienie rozmachem przedsięwzięć w których uczestniczy Andrzej Bargiel. Jak mówi jednak motto Mercedesa – „The best or nothing”. Andrzej Bargiel zaś z pewnością jest „the best”.

--

Zapraszamy Państwa na stronę WWW Andrzeja Bargiela, gdzie można zapoznać się z relacjami z dotychczasowych wypraw oraz poznać śmiałe plany najlepszego polskiego skialpinisty: www.andrzejbargiel.com

--

Mercedes Klasy V w Sobiesław Zasada Automotive: sprawdź oferty >>

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie