OG Banner Mobile OG Banner

Odmieniony Mercedes-Benz EQA oraz EQB

Odmieniony Mercedes-Benz EQA oraz EQB

Nowe wersje kompaktowych samochodów elektrycznych Mercedes-Benz EQA i EQB. Odświeżony design, liczne usprawnienia zwiększające wydajność oraz nowe funkcje, sprawiają, że modele te stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Co oferują nower wersje EQA i EQB?

Innowacje, znane dotychczas z większych modeli, obejmują zaktualizowany system MBUX z ulepszonym sterowaniem głosowym, doskonalone systemy wspomagające, technologię ładowania Plug & Charge oraz opcjonalne funkcje dźwiękowe. Po raz pierwszy model EQB z pięcioma siedzeniami będzie dostępny z opcjonalnym hakiem holowniczym.

Odświeżony wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Z nowym projektem czarnego panelu przedniego, który zdobi wzór gwiazdy (zależnie od wersji), odnowione EQA i EQB estetycznie nawiązują do większych modeli elektrycznych Mercedesa-Benz. Linia świetlna integruje światła do jazdy dziennej, a nowy zderzak podkreśla szerokość przedniego pasa wizualnie. Również tylne lampy przeszły odświeżenie z myślą o nowym wyglądzie. Wewnątrz pojazdu można znaleźć wiele nowości, w tym kierownicę najnowszej generacji z panelami dotykowymi oraz wykończenia z otwartoporowego drewna limonkowego, które prezentują wzór gwiazdy i są podświetlane.

odnowione modele eqa i eqb

Większy zasięg dzięki technicznej optymalizacji.

Przeprowadzone wszechstronne i dokładne zmiany pozwoliły zespołowi inżynierów Mercedes-Benz na zwiększenie zasięgu modelu EQA250+ do 560 km według standardu WLTP. Modyfikacje te obejmują poprawki w obszarze aerodynamiki oraz optymalizację opon w kontekście oporów toczenia. Na co dzień będzie można docenić nową funkcję maksymalizacji zasięgu: odbiorniki energii, takie jak wyświetlacz czy klimatyzacja, można wyłączyć lub ograniczyć ich funkcjonalność.

Hak w opcjonalnym wyposażeniu dla EQB

Dla pięciomiejscowego EQB po raz pierwszy będzie dostępna opcja z hakiem holowniczym, która może być łączona ze stabilizacją przyczepy ESP®. Maksymalna zdolność ciągnięcia przyczepy z hamulcem wyniesie 1400 lub 1700 kg (informacje dotyczą wersji z napędem na przednie koła/4MATIC).

odnowione modele eqa i eqb

Technologii Plug & Charge

Dzięki opcji Mercedes me Charge Plug & Charge, nowe modele EQA i EQB można jeszcze wygodniej ładować w publicznych stacjach ładowania obsługujących technologię Plug & Charge. Po podłączeniu kabla ładowania, proces ładowania rozpoczyna się automatycznie, eliminując potrzebę dodatkowego uwierzytelniania. Komunikacja między samochodem a stacją ładowania odbywa się bezpośrednio za pomocą kabla ładującego.

eqb po zmianach

Większy wyświetlacz centralny w standardzie

Modele EQA i EQB otrzymały ulepszoną generację systemu MBUX. Możliwe jest dostosowanie wyglądu wyświetlaczy poprzez trzy style wyświetlania (subtelny/sportowy/klasyczny) oraz trzy tryby (nawigacja/pomoc/usługi). W ramach zmienionej oferty, główny wyświetlacz o przekątnej 10,25” jest teraz standardowym elementem wyposażenia. Ponadto, prezentacja funkcji ładowania w systemie MBUX została zaktualizowana. Po aktywacji usług online w aplikacji Mercedes me, inteligentny asystent głosowy jest jeszcze bardziej zdolny do prowadzenia dialogu i uczenia się przyzwyczajeń użytkownika.

eqa i eqb nowe wnetrze

Opcjonalny Dolby Atmos®

Wariant dźwiękowego systemu przestrzennego Burmester® surround, w połączeniu z nowszą edycją MBUX, zapewnia porywające wrażenia dźwiękowe z technologią Dolby Atmos®. To zapewnia muzyce większą przestrzeń, klarowność i głębię dźwięku. Co więcej, Dolby Atmos® dostosowuje się do otoczenia odtwarzania, co pozwala słuchaczom doświadczyć dźwięku prawie tak samo wyrazistego, jak to było w pierwotnej wizji artystów w studio.

Systemy wspomagające z udoskonaloną technologią czujników

Udoskonalona technologia czujników obejmuje nową wielofunkcyjną kamerę i kamerę cofania. W opcjonalnym pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy znajdują się doskonale ulepszone funkcje. Na przykład aktywny asystent utrzymania pasa ruchu działa teraz w jeszcze bardziej komfortowy sposób, łącząc się z interwencją w układzie kierowniczym zamiast z ESP.

eqa po zmianach

Zaktualizowane wersje Mercedesów EQA i EQB będą dostępne do zamówienia od jesieni 2023 roku, a pierwsze pojazdy trafią do europejskich dealerów na początku 2024 roku.

eqb

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie