Nowa Klasa G (2018). Ikona odkryta na nowo.

Nowa Klasa G (2018). Ikona odkryta na nowo.

Nowa Klasa G (2018) to kontynuacja legendy, a praktycznie rzecz biorąc - "gelendy", znanej od 1979 roku. Niezależnie od nawierzchni  model imponuje wydajnością i najnowocześniejszymi systemami wspomagającymi. Znakomite prowadzenie i wysoki poziomem bezpieczeństwa można poczuć zarówno na asfalcie, jak też w najbardziej wymagającym terenie.

Nowa Klasa G (2018) - legenda na nowo

Klasa G, luksusowy pojazd terenowy marki Mercedes-Benz, od dawna uchodzi za ikonę designu. Przez blisko 40 lat karoseria modelu zmieniła się niewiele. Również w przypadku nowej Klasy G (2018), mamy do czynienia z ikonicznymi elementami, nadającymi temu modelowi specyficzny, legendarny charakter. Charakterystyczne klamki, nie mniej charakterystyczny dźwięk zamykania drzwi, praktyczna listwa ochronna wokół nadwozia, umieszczone na zewnątrz koło zapasowe czy wyeksponowane lampy kierunkowskazówwszystko to będzie można znaleźć także w nowej „Gelendzie”. Właśnie takie wyróżniki, w połączeniu z kanciastą bryłą nadwozia, definiują szczególne, charakterystyczne wzornictwo tego modelu.

Nowa stylistyka wnętrza

Nadwozie nowej Klasy G (2018) zachowało klasyczny wygląd, lecz jej kabina przeszła totalną metamorfozę. Otwory wentylacyjne kształtem nawiązują do okrągłych reflektorów, osłony głośników zaś kojarzą się z przednimi kierunkowskazami. Wśród znaków rozpoznawczych nowej „Gelendy” nie zabrakło uchwytu przed fotelem pasażera z przodu oraz zespołu przełączników blokad dyferencjałów – oprawionych chromem i umieszczonych w zasięgu wzroku. Oba te elementy starannie zoptymalizowano, zachowując jednak ich charakterystyczną formę.

Nowa Klasa G (2018), w standardzie korzysta z analogowych zegarów. Podobnie jednak jak w nowej Klasie E oraz nowej Klasie S, na życzenie dostępny jest alternatywny panel instrumentów z dwoma dużymi ekranami: jeden prezentuje wskaźniki w polu widzenia kierowcy, a drugi umieszczono ponad konsolą centralną. Dwa 12,3-calowe wyświetlacze łączą się w panoramiczny kokpit, przykryty wspólną szklaną pokrywą. Kierowca ma do wyboru trzy różne wersje interfejsu: klasyczną, sportową oraz progresywną, a odpowiednie informacje i widoki może konfigurować zgodnie ze swoimi preferencjami.

Sygnały haptyczne i dźwiękowe sprawiają, że kierowcy Klasy G mogą obsługiwać umieszczony na konsoli środkowej panel dotykowy z kontrolerem bez odrywania oczu od drogi. Zakres możliwości sterowania uzupełniają umieszczone przed kontrolerem multimediów klawisze skrótów do często używanych funkcji oraz opcjonalny zestaw instrumentów do obsługi systemów wspomagających, zlokalizowany nad obrotowym włącznikiem świateł. Kierowca siedzi blisko przedniej szyby, ciesząc się dobrą widocznością we wszystkich kierunkach.  

Więcej przestrzeni dla wszystkich

Nowa Klasa G (2018) jest o 53 mm dłuższa i o 121 mm szersza od poprzedniczki, przez co wyróżnia się jeszcze bardziej dominującą prezencją. Korzysta z tego nie tylko kierowca i pasażer z przodu, ale też podróżujący w drugim rzędzie siedzeń.

Off-road na całego

Głównym celem przy opracowywaniu najnowszej generacji „Gelendy” było zdefiniowanie nowej jakości prowadzenia na drogach każdego rodzaju. I udało się ten cel osiągnąć. W terenie nowa Klasa G spisuje się jeszcze lepiej od poprzedniczki, a na asfalcie jest od niej znacznie bardziej zwinna, dynamiczna i komfortowa. Pozostaje więc w 100% autentyczna – dzięki drabinkowej ramie, 100-proc. blokadom dyferencjałów oraz przekładni redukcyjnej.

270-milimetrowy prześwit przedniej przekładni zapewnia duży potencjał, jeśli chodzi o pokonywanie przeszkód. Pozostałe parametry mówią same za siebie:

  • zdolność pokonywania wzniesień: do 100%, zależnie od nawierzchni
  • prześwit pomiędzy osiami: +6 mm, obecnie 241 mm
  • maksymalna głębokość brodzenia: obecnie 70 cm przy przejeżdżaniu prze wodę i błoto (wzrost co najmniej o 10 cm)
  • kąt zjazdu: 30°, kąt natarcia: 31°, plus 1°
  • kąt rampowy: 26°, plus 1°

Jazda całkowicie w Twoim stylu

Dzięki systemowi DYNAMIC SELECT kierowca nowej Klasy G (2018) ma teraz do wyboru 4 tryby jazdy oraz opcję specjalną w postaci tzw. "G-Mode". Może w ten sposób w mgnieniu oka zmieniać charakterystykę pojazdu – wystarczy naciśnięcie przycisku. System modyfikuje pracę zespołu napędowego, zawieszenia, układu kierowniczego i układów wspomagających zgodnie z preferencjami. Za pomocą przełącznika DYNAMIC SELECT można wybierać spośród 4 trybów jazdy: Comfort, Sport, Eco, Individual. System zmienia wówczas punkty zmiany przełożeń, sposób reagowania przepustnicy, parametry wspomagania kierownicy oraz działanie klap w układzie wydechowym. W trybie ECO największy nacisk położony jest na ograniczenie zużycia paliwa, a w Sport – odwrotnie, na uzyskanie najlepszych osiągów. Program Individual pozwala z kolei własnoręcznie skonfigurować działanie poszczególnych podzespołów.

Charakterystykę prowadzenia w terenie poprawia z kolei nowy tryb off-roadowy – „G-Mode”. Klasa G włącza go niezależnie od wybranego programu jazdy, gdy tylko kierowca aktywuje jedną z trzech blokad dyferencjałów lub uruchomi przełożenie redukcyjne. Tryb ten dostosowuje charakterystykę adaptacyjnego tłumienia, wspomagania kierownicy oraz przepustnicy tak, aby uniknąć niepotrzebnych zmian biegów i zapewnić w ten sposób maksymalne zdolności terenowe. Na panelu wskaźników pojawia się wówczas dyskretna ikona „G”, a Klasa G z łatwością pokonuje wymagającą nawierzchnię. Kierowca otrzymuje szczegółowe informacje zwrotne na temat przyczepności kół i może precyzyjnie manewrować pojazdem nawet na stromych zboczach.

Nową Klasę G 500 napędza 4-litrowy, benzynowy silnik V8 biturbo o słusznej mocy 422 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 610 Nm, dostępnym w zakresie 2000-4750 obr./min. W planach są oczywiście kolejne modele.

--

Aby zamówić Nową Klasę G, odwiedź nasze salony:

Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o. Sp. k.
Mercedes Kraków (AK17): ul. Armii Krajowej 17, 30-150 Kraków, tel. +48 12 639 55 00
Mercedes Kraków (ZAW): ul. Zawiła 3, 30-442 Kraków, tel. +48 12 298 42 20
Mercedes Bielsko-Biała: ul. Karpacka 90, 43-316 Bielsko-Biała, tel. +48 33 811 95 73
Mercedes Łódź: ul. Aleksandrowska 11, 91-201 Łódz, tel. +48 42 650 25 00
Mercedes Nowy Sącz: ul. Tarnowska 159 A, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 531 01 00
Mercedes Rzeszów: al. mjr. Wacława Kopisto 3, 35-309 Rzeszów, tel. +48 17 850 37 50

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie